Mity logopedyczne. Co warto wiedzieć o rozwoju mowy dziecka

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 4. 11. 2019
  • Rozwój mowy to nie tylko mówienie, ale również rozumienie i słyszenie. Do dzisiejszej rozmowy zaprosiłam Agnieszkę Stefaniak, która jest logopedą i pedagogiem specjalny, a także terapeutką Treningu Słuchowego Neuroflow oraz Integracji Sensorycznej I stopnia. Aktualnie jest również doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Polonistyki.
    Prowadzi zajęcia terapeutyczne, podczas których najważniejsze jest podejście oparte na relacji z dzieckiem. Ma duże doświadczenie pracy z małymi dziećmi. Cechuje ją holistyczne podejście do małego człowieka. I co mnie niesamowicie ujęło ma niesamowitą energię i emanuje pozytywnym podejściem do życia. I naprawdę uwielbia swoją pracę.
    Czego dowiecie się z naszej rozmowy?
    Czy logopeda, to pani od literki r?
    Czy normalne jest, że dwulatek jeszcze nie mówi?
    Czy stereotypem jest, że jeśli starsze rodzeństwo zaczęło późno mówić, to młodsze też?
    Czy rozmawiając z dziećmi możemy zdrabniać wyrazy?
    Czy z wady wymowy można wyrosnąć?
    Czy logopeda pracuje tylko z dziećmi powyżej trzeciego roku życia?
    Czy spotkania z logopedą są wystarczające, żeby dziecko nauczyło się poprawnie mówić?
    Czy powinniśmy kazać dziecku poprawiać wymowę wyrazów?
    Czy poprawna mowa ma wpływ na późniejsze osiągnięcia szkolne lub kontakty rówieśnicze
    Agnieszkę Stefaniak znajdziecie tutaj:
    / zrelacjonujmy-28089365...

Komentáře • 5

  • @kamaa4659
    @kamaa4659 Před měsícem

    🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

  • @joannatietze661
    @joannatietze661 Před 3 lety

    Bardzo proszę o pomoc co zrobić i w jakiej kolejności. Mój synek mówi tylko pojedyncze wyrazy, zdania buduje po swojemu wplatając dzidziusiowe sylaby🙂 ma już 3,5 roku. Czekaliśmy na to aż zacznie Ale dalej tak samo. Doszło kilka słówek Ale też niewyraźnie np. Na woda mówi oda. Mówię z nim cały czas, wyraźnie, pytam, proszę żeby powtarzał wyrazy i zdania. On się uśmiecha i mówi- nie. Tak jakby nie chciał na przekór. Synek jest ze mną całe dnie, tata mało z nim rozmawia jak wróci z pracy. Nie ma kontaktu z innymi dziećmi. Może to jest przyczyną. Dodam jeszcze że rozumie wszystko, kiedy o czymś mówię i proszę żeby przyniósł czy żeby coś namalować razem. Rozumie to co do niego mówię Ale jeśli chodzi o powtarzanie wyrazów- tam albo jest ta blokada albo nie chce się koncentrować. Chce teraz zapisać go do przedszkola Ale boję się reakcji, że dziecko ma tyle lat i nie mówi, że coś z nim nie tak. Wiem że moje dziecko rozumie i jest bardzo inteligentne, nie chce żeby mu ktoś robił przykrość i wyśmiewał. Bardzo proszę o poradę co mam i mogę zrobić żeby mu pomóc.

    • @kasiatomaszek5557
      @kasiatomaszek5557 Před 3 lety +1

      Przedszkole i kontakt z rówieśnikami nie ma znaczenia. Moje dziecko nie chodzi do przedszkola, ma 3 lata i mówi bardzo płynnie. Kontaktu z dziećmi też nie ma na codzien więc proszę się nie obawiac, bo nie tutaj jest przyczyna raczej 😊

    • @BabyBoomPl
      @BabyBoomPl  Před 3 lety

      W marcu będziemy rozmawiać z Agnieszką o dzieciach w wieku twojego synka. Koniecznie obserwuj, bo lada dzień podamy datę.

    • @ilonajaninakolacz9682
      @ilonajaninakolacz9682 Před rokem

      Witam mam z synkiem taki sam problem co pani co pani zrobiła w pierwszej kolejności z synkiem . Mój synek skończy w listopadzie 3 latka byliśmy już z nim u logopedy i psychologa i będziemy chodzić na zajęcia wczesne wspomaganie rozwoju i cały czas z nim ćwiczę