Jak zamontować płyty Onduline - video instruktażowe

Sdílet
Vložit

Komentáře • 11

  • @pratkrorpolski5907
    @pratkrorpolski5907 Před 6 lety +1

    U mnie ondulina wytrxymala juz 25 lat i nie przecieka !wyglada srednio ale trzyma ! Jednak dxisiaj prxy niskim nachyleniu dachu plecam pape !

  • @waldekkaszubski2149
    @waldekkaszubski2149 Před 5 lety +6

    Szkoda kasy . U mnie pokrycie , które było wykonywane przez fachowców polecanych przez market budowlany , wytrzymało 8 lub 9 lat . Mocne nasłonecznienie i wiejące wiatry nie służą temu pokryciu . Ja się ( niestety ) dałem namówić na ONDULINOWY dach w domu całorocznym . Brakowało kasy na coś z wyższej półki ... Gdzieś tak po czterech - może pięciu - latach zaczęły sie pierwsze kłopoty . Uszkodzenia gąsiorów i miejsc w okolicach szczytów budynku . Załatanie uszkodzonych miejsc jest niezwykle trudne . Po tym g..wnie nie można chodzić .
    W końcu zdecydowałem się na wymianę całości . Teraz mam blacho-dachówkę i jestem w końcu spokojny . ONDULINE można polecić na prowizoryczne szopki , małe altanki i temu podobne.
    W żadnym wypadku nie dajcie się namówić na pokrycie dużych połaci dachowych .

    • @twardy8996
      @twardy8996 Před 3 lety

      Właśnie rozważam pokrycie dachu stuletniego, drewnianego domu płytami bitumicznymi. Dom zawsze był kryty papą, kładzioną przez kolejne pokolenia mieszkańców. Papa wyglądała i wygląda paskudnie. Ciemnoszare, płowiejące na słońcu pasy + prawie czarny lepik. Niestety, dwa lata temu kładzenie nowej warstwy (na stare, zniszczone) zostało zlecone tanim pseudofachowcom. Obecnie dach przecieka już w pięciu miejscach, a mamy dopiero koniec września. Ustaliłem, że pasy papy nie zostały położone na zakładkę, tylko na styk, więc są tam kilkumilimetrowe dylatacje. W takich okolicznościach narzekanie, że pokrycie z płyt bitumicznych "wytrzymało 8 lub 9 lat", wydaje się nieco humorystyczne.
      Pokrycie dachu blachą jest znacznie droższe niż wymienionymi płytami. W moim regionie 80 m kw. kosztuje prawie 60 tys. zł (materiały + robocizna). Nie każdego na to stać i nie każdy chce się pchać w kredyty czy pożyczki (szczególnie w czasach epidemii). Zgadzam się natomiast ze stwierdzeniem, że po płytach nie można chodzić. Ale jest na to sposób. Wystarczy zrobić drewnianą drabinę, w której rozstaw elementów wzdłużnych o przekroju "U" będzie pasował do rozstawu "korytek" fal. Oczywiście szczeble powinny być nałożone na elementy wzdłużne i powinny mieć szerokość podeszwy buta.

  • @krzysiekm1641
    @krzysiekm1641 Před rokem

    This is good for dog home

  • @waldii5114
    @waldii5114 Před rokem

    Wszystko dobrze ale wiatrownica sama się zamontowała?

  • @olek3788
    @olek3788 Před 2 lety +2

    Czy nie lepiej dobijać na dole fali ?lepiej można docisnąć do deski

  • @johnmarias8458
    @johnmarias8458 Před 2 lety

    Pokażcie duży dach i kilka warstw w pionie, a nie mały domek, gdzie wszędzie dojdziesz młotkiem...

  • @krys6983
    @krys6983 Před 5 lety

    8

  • @febbekaqduz7347
    @febbekaqduz7347 Před 5 lety

    wole po POLSKU xD

  • @ppiotrekk1983
    @ppiotrekk1983 Před 3 lety

    Brawa dla onduline Polska za język . Porażka