Dynamiczny KOREKTOR który trzeba posiadać - TDR Nova

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 09. 2024

Komentáře • 5

  • @LaGiangMusic
    @LaGiangMusic  Před 3 lety +1

    Zapomniałem wspomnieć o funkcji EQ Gain, czyli automatycznej kompensacji głośności - moim zdaniem rewelacyjna funkcja, która obiektywizuje zmiany których dokonujemy i faktycznie słyszymy realny wpływ danej korekcji na całość brzmienia.

  • @bartosznowak7002
    @bartosznowak7002 Před 3 lety +1

    Witam Panie Radku. Robi Pan świetną robotę. Zamieszczone materiały są pełne konkretnych wskazówek. Kiedy można spodziewać się czegoś nowego? Uważam, że na ten moment Pański kanał jest jednym z najlepszych (choć tak naprawdę to nie mamy ich u siebie zbyt wiele) o tematyce dotyczącej produkcji muzyki elektronicznej. Jeszcze do niedawna numerem 1 był dla mnie Surrounded Audio PL z Piotrem Bukowskim na czele, ale niestety od ponad roku nie ukazał się na nim nowy materiał, więc działalność projektu chyba zawieszono. W każdym razie trzymam za Pana kciuki i proszę o więcej.

  • @MisterKavel
    @MisterKavel Před 3 lety +1

    Jakie są najlepsze metody na osiągnięcie tak płynnego a jednocześnie żywego zachowania shakera na przykładzie którego pokazałeś wtyczkę na grupie z hi-hatem? Coś więcej niż samo velocity? Nova już ściągnięta, będzie testowane, dzięki za kolejną garść cennych informacji :D

    • @LaGiangMusic
      @LaGiangMusic  Před 3 lety

      W tym wypadku to loop ze Splice'a, którego bardzo polecam - dostęp do gigantycznej bazy sampli i pętli za stosunkowo niewielkie pieniądze.
      Jeśli chodzi o tworzenie organicznych partii shakera to wolę nagrać na żywo. Ostatnio zrobiłem shaker własnej roboty inspirując się filmikiem Janusa Rasmussena i bardzo fajnie to działa - czcams.com/video/fAKYJZwbo90/video.html
      Shaker "komputerowy", bo czasem taki jest lepszy, zazwyczaj rozpisuję na jednotaktówce (albo nawet półtaktówce jeśli ma być bardzo hipnotyczny), 2-3 sample, lekkie przesunięcia czasowe, filtr reagujący na velocity i funkcja random pitch. Delay zazwyczaj też daje radę (ping pong jeśli chcesz poszerzyć brzmienie), z niewielką ilością zmiany czasu odbić - trzeba tylko słuchać czy nie robi się za bardzo efekt phasera - akurat tego nie lubię.

    • @odra2730
      @odra2730 Před 3 lety +1

      Kup sobie shaker i nagraj sam - najprostszy sposób na naturalnie brzmiące cykacze :)