Ferjáncz András 2024. 07. 26-28. FIA Rallycross Világ- és Európa Bajnokság, TMCRallysport csapatfilm

• čas přidán 12. 08. 2024
  • 2024. 07. 26-28. FIA Rallycross Világ- és Európa Bajnokság, Nyirád
    #eurorx3 🚘 #ferjancz 🏁 #AudiA1Super1600RallyrossCar 🩵 #TMCRALLYSPORT 💯 #europeanrallycrosschampionship ✅️
    Történelmi pillanatnak lehettünk részesei július végén, hiszen először érkezett Magyarországra az FIA Rallycross Világbajnokság mezőnye, és párhuzamosan az EURÓPA Bajnokság versenyzői is rajthoz álltak ezen a hétvégén Kárai Tomiék segítségével Nyirádon.
    Ferjáncz András nagy örömünkre, az AUDI A1 Super 1600 rallycross versenyautónkkal nevezett be az EB-re.
    Feledhetetlen élmény, hogy akiknek eddig csak az online közvetítést nézve szurkoltunk a VB-n, pl. Johan KRISTOFFERSSON, Kevin HANSEN, Timmy HANSEN, Niclas GRÖNHOLM, René MÜNNICH és az EB mezőnyében versenyzők pl. Libor TEJEŠ, João RIBEIRO, André SOUSA, azokkal most együtt depóztunk.
    Nagy mérföldkőhöz érkeztünk, az AUDI A1 Super 1600 Rallycross versenyautónknak az FIA ellenőrei megadták az ARANY Gépkönyvet, ami azt jelenti, hogy az autó ezután bárhol a világon elrajtolhat hivatalos FIA versenyen.
    Ez nagyon nagy boldogság nekünk, hiszen ez a versenykönyv kell az Európa bajnoki futamokhoz is, hogy ne csak az országos, illetve a CEZ, vagyis a Közép Európai Zóna futamokon tudjon indulni az AUDI-nk.
    Szombaton reggel időterv szerint kezdetét vette a VILÁG- és EURÓPA BAJNOKSÁG futama. Két WARM UP következett Ferjáncz Andrisnak. Nagyon jól működött a kocsi, biztató eredményeket is hozott Andris, magabiztos volt.
    Az új szabályok szerint egy előre kisorsolt sorrendben és összeállításban rajtolnak el az EURORX3 pilótái a futamokban. Ami azt jelenti, hogy egy táblázatban már az első reggel látjuk, hogy pl. másnap a 4. futamban, a HEAT4-ben kivel megy majd versenyzőnk. Az új szabálynak van sok előnye és hátránya, de mi, így azt láttuk most, hogy valójában főleg az előnyeit élveztük.
    A HEAT1-ben Andris a 3. helyen futott be. Ha összességében nézzük, akkor a 14 autóból abszolút 4. időt ment, és a 3. legjobb köridőt teljesítette, ami nagyon nagy dolog volt elsőre.
    Több ezer néző látogatott ki a helyszínre, Fantasztikus érzés volt, ahogy a magyar pilótáknak iszonyatosan szurkoltak a nézők. Szombat délután a közönség találkozón mindenki találkozhatott kedvencével, fényképeket, ruhákat, ajándéktárgyakat dedikáltak a pilóták. Andrist is nagy szeretettel fogadta mindenki, rengeteg fotó és videó készült az autogram osztáson. Sokan sztoriztak arról, hogy még egykor az apukájának szurkoltak, és mekkora versenyző volt Ferjáncz Attila, és hogy jó most látni az Ő fiát itt.
    Délután következett a HEAT2. A második kvalifikációban sajnos egy rajtbalesetbe keveredtünk, emiatt az autó jobb hátulja megsérült a rajt utáni első kanyarban. A futómű kitört, nem tudtuk véghez vinni, amit szerettünk volna, ki kellett állnunk. Így itt 5. helyezettek lettünk, ezért visszaestünk a 6. helyről a 9. helyre. Ki kellett cserélni a lengőkart, mert eltört. Nagyon pontos munkát igényelt, hogy a futóművet újra tökéletesen beállítsuk, de reggelre ezt is megoldotta a szervizcsapat.
    A HEAT3-ban Andris szép rajtot vett. A lökdösődés a rajt utáni kanyarban, izgalmas volt, de sikeresen elkerülte Ferjáncz és lendületes tempóban 5. helyen ért célba.
    A HEAT4-ben a technikai gondunk miatti összesített eredményünk okán, erős iramot kellett hoznia Andrisnak, hogy bekerüljünk az elődöntőbe.
    Elsődleges célunk volt eljutni az EB-re, helytállni egy tökéletesen működő, gyönyörű autóval, ami megkapja az Arany Gépkönyvet.
    HEAT4-ben egy tempós rajtot követően, gyönyörűen kimaradva a rajt utáni kavarodásból, Andris megszerezte a 3. pozíciót. Ezután egy nagyon technikás előzést vitt véghez, ami meghozta a sikert, hiszen 2. helyen ért célba a negyedik kvalifikációs futamon. Ez hatalmas boldogsággal töltötte el a csapatot. Így bejutottunk az elődöntőbe tisztán.
    Minden várakozásunkat felülmúlta, hogy az AUDI élete első Világ és Európa Bajnoki futamán elődöntőt futhatott. A 3. sorból, a 6. rajtkockából rajtolt Ferjáncz Andris.
    A saját futamában Ferjáncz, egyedüli magyarként képviselte országunkat. A nézők ezt külön díjazták, hiszen amikor állt le a rajtrácsra, és bemondták a nevét, óriási ováció fogadta és azt skandálták: ”FEEERJÁÁÁNCZ”. Hiba nélkül, 6. helyen ért célba végül, pár tized másodpercet kapva a többiektől.
    Rettentő boldogok vagyunk, hogy ott lehettünk, és tudjuk azt, hogy milyen út vezet ahhoz, hogy előrébb tudjunk lépni. A futómű és a mechanika a mezőny egyik legjobbja volt, egy picit motorerőben és a váltó áttételben kell fejlődnünk ezt látjuk.
    Köszönjük, hogy ennyien szurkoltok nekünk! Támogatóinknak, barátainknak és családunknak nagyon hálásak vagyunk, hogy segítik munkánkat és mindig mellettünk állnak!