🧠 Neuroróżnorodność w społeczeństwie - rozmowa z samorzeczniczką @atypowadziewczyna

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 26. 06. 2024
  • 👀 Temat neuroatypowości staje się coraz bardziej popularny w dyskursie publicznym. Tabu dotyczące spektrum autyzmu, ADHD czy dysleksji jest stopniowo przełamywane, a w mediach pojawia się wiele materiałów mających szerzyć świadomość na temat tego jak różnorodni neurologicznie jesteśmy.
    🔍 Skąd jednak czerpać wartościowe informacje na te tematy? Z jakimi wyzwaniami i barierami mierzą się osoby neuroatypowe żyjąc w społeczeństwie “skrojonym” pod neurotypowość? Edukując się na ten temat, czego lepiej unikać? Jak poprawnie rozmawiać o kwestiach neuroróżnorodności oraz jakie znaczenie ma właściwa nomenklatura? Kim z kolei jest osoba samorzecznicza?
    ➡️ Zdając sobie sprawę z rozległości podejmowanego tematu, do kolejnego odcinka zdecydowaliśmy się zaprosić Paulinę - samorzeczniczkę działającą w mediach społecznościowych jako @atypowadziewczyna - i to razem z nią postaramy się znaleźć odpowiedzi na wymienione wyżej pytania i rozwiać kilka stereotypów krążących wokół tematyki neuroróżnorodności.
    🎧 Zapraszamy do odsłuchu!
    -
    🎙️ Nagranie zostało zrealizowane w studiu Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej w Krakowie
    🔊 Obróbka dźwięku: Szymon Wróblewski (sincereboyo)
    🎨 Koordynacja nagrania i oprawa graficzna: Radosław Różański
    Socials:
    ⁠⁠⁠⁠ / ⁠⁠
    ⁠⁠ / knossagh⁠⁠
    ⁠⁠ / @knossagh
    ⁠⁠#agh⁠⁠ ⁠⁠#socjology⁠⁠ ⁠⁠#knoss⁠⁠ ⁠⁠#humanities #atypowadziewczyna
  • Věda a technologie

Komentáře •