Výměna termostatu | Originál je jen jeden, kam se hrabe Starline | Chevrolet Aveo 1.4 69kW T250

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 5. 03. 2017
  • Tak to máme zase další rychlovku. Před rokem jsem s kamarádem měnili na Chevroletu Aveo termostat. Originální díl se nám tehdy zdál velmi drahý, tak jsme dali šanci výrobci starline. Za tak málo peněz nikdo z nás nečekal hodně muziky. Někdy v půlce zimy 2016/2017 se vozidlo začalo špatně zahřívat, málo topilo a velmi těžce dosahovalo provozní teploty. Zdroj problémů byl jasný - starline termostat. Musel zůstat otevřený a díky tomu se motor zahříval velmi pomalu a nedokázal vytvořit v zimě tolik tepla, aby ohříval i posádku.
    Objednal jsem originální díl u dealeru vozů Opel, protože samotný Chevrolet na našem trhu již nepůsobí. Přístup k termostatu je výborný, není potřeba vypustit celý chladící okruh. Jediná moje výtka směřuje k tomu, že samotný termostat nelze vyměnit, pouze jako celek s plastovým domečkem. Toto řešení zbytečně neúměrně zvyšuje náklady na případnou opravu.
    Číslo náhradního dílu : GM# 96282726
    Hudba použitá ve videu:
    czcams.com/users/audiolibrary...
    Sledujte dění na Facebooku a dozvíte se víc o mém kanálu
    / lookyhogaraz
  • Auta a dopravní prostředky

Komentáře • 15

  • @MtMVIDEO
    @MtMVIDEO Před 7 lety +2

    Parádní videa Looky :) Je to hezky udělané a navíc se jedná o taková auta, která člověk normálně potká. Mě teda zejména baví videa o Felině. Třeba se to jednou bude hodit, i když, čím méně nutných oprav, tím lépe. Díky :)

  • @michalhudec8534
    @michalhudec8534 Před 7 lety +2

    super video

  • @carmaniac8451
    @carmaniac8451 Před 7 lety

    Můžu se zeptat proč jsi vypouštěl tu vodu ? :)

    • @lookyhogaraz2878
      @lookyhogaraz2878  Před 7 lety

      Abych mohl demontovat termostat a zároveň po mně na parkovišti nezůstala obří mastná skvrna. Další bonus je ten, že nebylo potřeba kupovat chladící kapalinu. Mimo chladící okruh vyteklo minimální množství kapaliny.

  • @lukasprichystal1200
    @lukasprichystal1200 Před 7 lety +1

    Looky, tu chladici kapalinu jsi vypouštěl tak, že jsi rozpojil hadici, dal 5l kanystr a nastartoval motor a nechal "vystříkat" těch pár litrů? Pokud ano, dá se to použít na všechny auta? Je v tom nějakej háček? Dík za odpověď.

    • @babic-matus
      @babic-matus Před 7 lety

      Presne toto by zaujímalo aj mňa..:)

    • @tentamten8802
      @tentamten8802 Před 7 lety +1

      lukáš přichystal staci pusou fouknout do expanzni nadoby :D hlavne to neolizuj

    • @lookyhogaraz2878
      @lookyhogaraz2878  Před 7 lety +1

      Jak píše @Pifi tripifit, pusou jsou foukal do jedné hadice, kterou jsem odpojil od nádoby na chladící kapalinu (měla malý průměr). Takhle jsem výměnu termostatu mohl vyřešit adhoc bez kompresoru. Kanystr jsem jsem měl bohužel jen třílitrový.
      Teoreticky by trik s nastartovaným motorem taky mohl fungovat. Nikdy jsem ho nezkoušel, ale kdybych se do toho někdy pustil, tak bych raději odpojil vstřikování/zapalování abych měl kontrolu nad tím, jak rychle kapalina vytéká. Motorem by točil pouze startér.

  • @hanz3368
    @hanz3368 Před 6 lety

    Proč už nevichazi videa je to škoda aa

  • @agriculturalvideos8015

    Jak se jmenuje ta písnička?

    • @lookyhogaraz2878
      @lookyhogaraz2878  Před 5 lety

      Z hlavy nevím, ale link na audiolibrary je v popise. Budeš si to muset projít sám.

    • @hubiscz
      @hubiscz Před 5 lety

      Do it right

  • @tentamten8802
    @tentamten8802 Před 7 lety

    az ho budes varit ve vode cakni tam trosku octa ;)

    • @lookyhogaraz2878
      @lookyhogaraz2878  Před 7 lety

      Ocet určitě dobře odstraňuje vodní kámen. Na vyzkoušení bych řekl, že bude zbytečné dávat do vody ocet. Nebo to má ještě jiný důvod?