Jak mówić po angielsku bez znajomości czasów?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 9. 09. 2024
  • Czy uczyłeś/aś się jakichkolwiek czasów ucząc się Polskiego? Czy znasz ich nazwy, ile ich jest, kiedy się je stosuje i jakie mają wyjątki? Nie? …. No, ale przecież mówisz po polsku? Chcesz tak samo mieć po angielsku? Jeśli tak to ten film pokaże Ci jak to zrobić.
    Zapraszam! Enjoy :)
    -----------------------------
    Zapraszam też na nadchodzące spotkania ze mną!
    Zapisz się pod linkiem: kathighton.pl/...
    -----------------------------
    Social Media:
    CZcams: / @angielskizkathighton
    Facebook: / angielskizkathighton
    Instagram: / angielskizkat
    -----------------------------
    www: kathighton.pl
    email: kat@kathighton.pl

Komentáře • 14

  • @robertxx8163
    @robertxx8163 Před měsícem +3

    ciężko idzie mi ta nauka ale z takimi wskazówkami jest szansa, że się uda.
    Pozdrawiam

    • @angielskizkathighton
      @angielskizkathighton  Před měsícem +1

      Na pewno się uda, zadbaj o systematykę, a rezultaty szybko się pojawią. Parę minut codziennie, koniecznie na głos i oczywiście daj znać jak Ci idzie. Powodzenia 😊

  • @erykwandal3142
    @erykwandal3142 Před měsícem +4

    👍

  • @ryszardcwikla8509
    @ryszardcwikla8509 Před měsícem +2

    podoba mi sie

  • @jozefkrawiec9925
    @jozefkrawiec9925 Před měsícem +1

    A JAK NAUCZYĆ SIĘ POPRAWNIE MÓWIĆ PO POLSKU. POZDRAWIAM SERDECZNIE. 😊😊😊😊😊😊😊😊😊

  • @AKaokins
    @AKaokins Před měsícem +2

    Nie zgadzam się. Pani i tak podaje konstrukcję, którą bez zrozumienia bardzo szybko się zapomina.

    • @angielskizkathighton
      @angielskizkathighton  Před měsícem +3

      Nie trzeba jej rozumieć, wystarczy stosować. W efekcie regularnego stosowania odmiana wejdzie nam w nawyk i od tej pory bezwiednie będziemy stosować poprawną konstrukcję. Wystarczy spróbować i po krótkim czasie zweryfikować czy rzeczywiście się tak dzieje. Zachęcam, bo warto. Właśnie tak uczę moich uczniów i oni też na początku są mocno sceptyczni, a potem tylko cieszą się z wyników. Pozdrawiam

  • @lidiakabat7675
    @lidiakabat7675 Před měsícem

    Czyli mam uczyć się formułek na pamięć nie wiiedząc co znaczą? To mogę po chińsku czy koreańsku. Dla mnie brzmi to kuriozalnie. Znam dobrze angielski, z czasami nie mam problemu ale wystarczy używać mniej dla ułatwienia.

  • @bogdanfi3692
    @bogdanfi3692 Před měsícem +1

    A ja się mordowałem dotychczas. Proste, a genialne,. Dzięki😊😊😊

  • @aGAD05
    @aGAD05 Před měsícem

    Dzień dobry. Jestem klientką od trzech lat. Miałam dłuższą przerwę w nauce. Teraz od pół roku wróciłam. Niestety strona, z której korzystam nie jest przez nikogo obsługiwana. Od dwóch, może trzech miesięcy czekam na odpowiedź na zapytanie. Czy jest jakaś nowa strona, czy po prostu nie interesują Was starzy klienci?
    Pozdrawiam. Agata.

    • @angielskizkathighton
      @angielskizkathighton  Před měsícem

      Witam serdecznie, niestety nie otrzymaliśmy wiadomości od Pani. Bardzo proszę o kontakt kat@kathighton.pl lub pod numerem telefonu 501 755 756. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku 9.00 - 20.00.

  • @bozenapodlasinska944
    @bozenapodlasinska944 Před měsícem

    Nie zgadzam się. Przecież trzeba znać konstrukcje twierdzeń ,pytań,przeczeń, niestety wprowadza pani w błąd. Automatyzacja jestvefektem powtarzania czyli ćwiczeń. Zaprzecza Pani sama sobie

    • @angielskizkathighton
      @angielskizkathighton  Před měsícem

      Doprecyzowując, bardzo mocno rozgraniczam ćwiczenia i praktykę. Ćwiczenia to zwykle teoretyczne uzupełnianie, klikanie, zamienianie, dopasowywanie struktur i zwykle na papierze lub w aplikacji, często również współistniejące z nauką teorii. Praktyka, to aktywne tworzenie swoich własnych zdań na głos, wypowiadając je od samego początku do końca z uwzględnieniem prawidłowej struktury zdań bez zbędnego skupienia na teorii i polegając na własnej inwencji twórczej . Jedno daje wiedzę teoretyczną, drugie umiejętność praktyczną. Ja zachęcam do zaniechania pierwszej jako niepotrzebnej bo nie dającej zamierzonego efektu, na rzecz praktyki docelowej umiejętności, która w efekcie ją daje. Z założenia nie musimy uczyć się struktur ani teorii zanim wypowiemy zdanie. Możemy mieć strukturę przed sobą napisaną na kartce osoba + czasownik + reszta zdania i bez uczenia się wypowiadać samodzielnie stworzone zdania patrząc na strukturę. W efekcie takiej praktyki szybko wprowadzamy sobie nawyk poprawnego mówienia i kartka, która leżała jeszcze chwilę temu przed nami staje się całkowicie zbędna.