Amit Olyan Sokan Imádnak! - Vincent SV-227MK Hibrid Csöves Erősítő Teszt

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 18. 08. 2020
  • GEDEON AUDIO SHOP - gedeonaudio.hu/shop
    5%-os kupon - MONO5
    ---
    Tesztek, hírek, zeneajánlók, SHOP - gedeonaudio.hu/
    Studio Instagram - / gedeon.studio
    Instagram - / gedeonory
    Facebook - / 100090257561282
    ---
    STUDIO - gedeonaudio.hu/studio/
    ---
    Támogasd a csatornát és hallgasd a dedikált playlisteket - czcams.com/users/gedeonoryjoin
    ---
    Legolcsóbb rezgéscsillapító alátét - gedeonaudio.hu/a-legolcsobb-h...
    ---
    Tesztelésekhez használt referencia kiegészítők:
    VIABLUE kábelezés és alátét - gedeonaudio.hu/viablue-kabele...
    Titan Audio elosztó és tápkábelek - gedeonaudio.hu/titan-audio-ta...
    ---
    A videókban látható hifi állvány: gedeonaudio.hu/meguntam-a-ker...
    ---
    Csatlakozz a HiFi szektánkba! / gedeonhifiklub
    ---
    Kapcsolat: hello@gedeonaudio.hu
    Említett zene: Manu Delago - Metromonk - open.spotify.com/album/7cx3eS...
    #vincentaudio #sv227mk #hifi
  • Zábava

Komentáře • 39

  • @GedeonAudio
    @GedeonAudio  Před 4 lety +13

    Kedvenc idézetem a videóból: "...nagyon durván számít, nem is kicsit!" lol

    • @sandorhorvath9363
      @sandorhorvath9363 Před 4 lety

      Nekem van egy SV-500 -as erősítőm. Sok cuccot nem igazán hallottam még, úgyhogy szerintem hiába is írnám le hogyan szól, nem igazán tudom mihez hasonlítani, de az SV-227 -est ahogy körülírtad a hangját szerintem ahhoz nagyon hasonló csak mindenből kevesebbet ad.
      Én úgy vettem meg, hogy nem hallottam előzetesen a hangját, csak tesztekből "informálódtam".
      Kockázatos volt, de egyáltalán nem bántam meg, nagyon elégedett vagyok vele, annak ellenére is hogy a zenehallgatáshoz nálam nem igazán alkalmasak a körülmények. (remélem majd egyszer..)
      Kb 60% -ba elektronikus zenét hallgatok 20% valamilyen metal és 20% egyéb. Klasszikus zenét is kipróbáltam, de ahhoz szerintem kevés a "rendszerem". (lentebb írom miért raktam idézőjelbe)
      Egy ELAC Uni-fi BS U5 Slim hangfallal használom ami egy 3 utas állványos. Szerintem ennek a mélyei elég erősek, viszont az SV-500 -asnak kb fele akkora a trafója mint a 227 -esnek és biztos vagyok benne hogy hagy benne tartalékot bőven. Inkább a 227 -es paszolna hozzá, de fél milliót nem tudok kiadni erősítőre sajnos. Jelenleg a zene egy CA blue ray lejátszóról megy és a következő hetekben tervezem hálózati lejátszó beszerzését mielőtt teljesen elszállnak az árak és semmit nem lehet majd megvenni....
      Kezdetben 3 termék jött számításba: Auralic Aries Mini, Bluesound Node 2i, Lindemann Limitree Network.
      Most ez leszűkült az utóbbi kettőre, de a Lindemann felé hajlok mivel annak jobb a D/A konvertere. Neked mi a véleményed, melyiket választanád?

  • @csacso4640
    @csacso4640 Před 4 lety +3

    Nagyot fordult a világ, tavalyi _Teljes Hybrid HiFi Szett 300K_ nél a mondás: "A pénzösszegnek a 80-90 %-át a hangfalra költjük el, hát hogy máshogy kell ezt csinálni..." :)
    Persze értem, hogy már más liga az adott terep. Ez az alacsony hangerőn megfelelő hangkép vonzó szolgáltatás. Köszönet a munkádért! Hajrá!

    • @GedeonAudio
      @GedeonAudio  Před 4 lety +1

      Valóban! 😁 Helyzet és termék függő nagyon

  • @davidtari7491
    @davidtari7491 Před 4 lety

    Nagyon sok jót olvastam, már ennek a kistestvéréről is, az SV500 ról, és arra is nagyon kíváncsi vagyok! De gondolom ehhez hasonlót kell majd elképzelnem. Nagyon tetszett ez a videó is, csak így tovább! :D

  • @robert7348
    @robert7348 Před 4 lety +5

    Nekem Vincent SV-500 erősítőm van KEF Q350 hangfalakkal, Bluesound Node 2i streamerrel. Abszolút osztom a véleményed az erősítővel kapcsolatban, bár az enyém csak a kisebbik modell. Én is összehasonlítottam a Vincent saját DAC-ot a Bluesound-ban találhatóval, de én nem éreztem olyan szignifikáns különbséget a kettő között. Valóban talán szélesebb a színpadkép a Vincent esetében, de a Node2i sokkal lineárisabb volt számomra. A Vincent-nél kicsit túlzó volt a vokál és a középtartomány. Persze ezek csak nyilván úgy tűnnek fel, ha a bemeneteket váltogatva hallgatod a zenét. Szerintem ebben az árkategóriában amennyibe a Vincent SV-500 kerül verhetetlen erősítő. Nagyon várom a teszted a kisebbik modellről is.

  • @zsoltfarago9513
    @zsoltfarago9513 Před rokem

    Üdv Mindenkinek!
    Saját tapasztalatból állítom, hogy az én SV-m egy 237-es Dac-ja a középkategóriás Topping D30pro-t (ami csak VDH source RCA-val volt erősítőn) bizony "leszólja" színpadtér szélességben, mélységben, magasságban. Ami érezhetően kiterjedtebb olyan 30-50cm-el irányonként. Dinamikában és zenei fény tekintetében is olyan amit Gedeon tapasztalt. Sokkal kerekebbek valahogy az akusztikus hangok. Persze ez csak jó minőségű akusztikus zenéken jön ki.

  • @zoltandiniveres1556
    @zoltandiniveres1556 Před 3 lety +5

    Üdvözlet, Mikor várható a Vincent SV-500 tesztelése? Vásárlás előtt állok és sokat számítana. Köszönettel,

    • @belahobor8378
      @belahobor8378 Před 2 lety

      Hello Zoltán
      Megvetted az 500ast?

    • @zoltandiniveres1556
      @zoltandiniveres1556 Před 2 lety

      @@belahobor8378
      Helló,
      Még nem vettem meg, mert most inkább a 227MK ban gondolkozom.

  • @tamasszabo9945
    @tamasszabo9945 Před 10 měsíci

    Gedeon Mester! Magnat Vintage 420-as, házimozi frontjaim mellé jó választás lenne ez a Vincent zenehallgatásra? Hozzáteszem egy panellakás 16m2-es nappalijában szólna...

  • @ramutalosemmi9677
    @ramutalosemmi9677 Před 4 lety

    Szia, a Marantz PM7000n DAC-jára utalsz a videoban? Össze lehet hasonlítani a Vincent DAC-jával? Köszi!

  • @ferencszabo9369
    @ferencszabo9369 Před 4 lety

    Nagyon megörültem ennek a videónak! Nekem is ilyen van és hozzá Elipson Prestige Facet 24F álló sugárzók. Lakásfelújítás miatt még nincs összerakva a rendszerem. Mindkettőt hallottam külön-külön, de együtt még nem. Nagyon kíváncsi leszek "mit művelnek" majd közösen. Az Elipson-ról nagyon kevés tesztet lehet olvasni. Én teljesen véletlenül kerültem vele kapcsolatba, nem ezt a sugárzót néztem ki, de kontrasztként megmutatták --és mindent vitt--! Átértékeltem az elképzelésem, és ő lett a befutó! Lehetőséged lesz esetleg az előbb említett Elipsont is tesztelni valamikor? Hasznos lenne számomra a most látott Vincent és az Elipson közös, szakember általi tesztje. Akár a kábelezés milyensége is szóba kerülhetne, hogy jobban teljesítsen a rendszer. Gratulálok az eddigi munkádhoz, és további sikereket kívánok! :-)

  • @norbertsebok8306
    @norbertsebok8306 Před 4 lety

    Nekem Vincent SV500 erősítőm van JBL 4301B hangfalakkal.Szerintem amit a videoban elmondtál az igaz a SV500ra is!

  • @zoltankovacs9096
    @zoltankovacs9096 Před 4 lety

    Szia, nekem ilyenem van, Triangle Esprit Antal EZ dobozokkal, csak helyeselni tudom, amit a mélytartományról írtál, ezeken a hangfalakon nagyon ütős a mély, stabil alapot ad minden zenének, amit hallgatok. A Node-ot koaxon keresztül használom, foglalt az összes analóg bemenet. Bár, most, ahogy számolgatom a dolgokat, van egy szabad, mert a TV optikairól szól. 😁 akkor adott asszem a feladat, hogy hogyan javitsak a hangján. 🙂 köszi a tippet, további jó teszteléseket kívánok! 🙂

    • @TechnoMusicFreaks
      @TechnoMusicFreaks Před 3 lety

      Szia engem az érdekelne hogy erre az erősítőre rálehetne e kötni keverőt? pl: Xone92

  • @attilakiss8621
    @attilakiss8621 Před 4 lety +6

    Pénztárca barát cuccokrol nem lesz video? Csak drága cuccokrol? 😏

  • @hungeryan7508
    @hungeryan7508 Před 4 lety

    Naggggyon àllat lett a zöld falas vàgókép a fényt visszaverő erősítő előlappal! 👍😁
    Sztereozàsra szerintem is felesleges ennyi erőtartalék. 😅Nàlam egy Yamaha AX 700 van kölcsönben, szóval tudom miről beszélsz. Viszont a Hegelt nagyon beleültetted a fülembe.... 😅

  • @stringaudio84
    @stringaudio84 Před 4 lety

    Tisztelem a Vincentet már csak azért is mert viszonylag "olcsón" jó és nehéz vasakat épít.Az más dolog hogy nem az én hangzás világom hosszútávon.Volt birtokomban nem tovább mint 4 hónapig 227 es 223,igen ezek öregebb modellek de én csak erről tudok véleményt alkotni.Mindenesetre komoly érő van bennük és le a kalappal annak aki odamer neki tekerni ahogy kell ;)

  • @Robi72.
    @Robi72. Před 4 lety +3

    (4:25) Szia! Ha nem veszed zokon egy észrevétellel egészíteném ki az idevonatkozó gondolataidat. Dupla kábelezésre (bi wiring) is szokták felhasználni ezt a kimeneti lehetőséget az ehhez az opcióval rendelkező hangsugárzóval. Esetleg ha nem volt még alkalmad ilyen módon megszólaltatni egy "dobozt" ez egy esetleges jövőbeni teszt alap lehet, hogy szimpla és a dupla kábelezés közti különbséget definiáld. Én úgy vélem ez is egy érdekes élmény amely növelheti a zenehallgatás örömei tárházát. (Dupla kábelezésnél a hangsugárzó bemenetén levő összekötő elemeket el kell távolítani. Ezt azoknak jelezném akik még nem próbálták ezt a módszert.) Köszi, hogy vélekedhetek, hisz szeretnénk hasznot meríteni mindannyian ezekből az ismeretekből. :)

    • @GedeonAudio
      @GedeonAudio  Před 4 lety +1

      Igen, vágásnál vettem észre, hogy kimaradt ez. Legtöbb sugárzó, ami hozzám kerül nem köthető duplán sajnos, vagy ha néha igen, akkor pont nincs ilyen erősítő nálam

    • @solyomver
      @solyomver Před 3 lety

      Egy kis pontosítás: Bi-amp

    • @Robi72.
      @Robi72. Před 3 lety

      @@solyomver Nem szükséges a bi amplifikácó. Az integrált áramkőr csatornánkénti kettős kimenete csak megkönnyíti az összecsatolást a dobozokkal. A bi wiring-nak a lényege, hogy külön erősíted egy kábellel a magas ill. mélyközép sugárzót. Ezt a cstornánkénti szimpla kimenettel is kivitekezhető. Mikor egy gyártó elkészít egy erősítőt a teljesítménye és ellenálása nem változik akkor ha csatornánkénti dupla kimeneti terminállal szereli. Ez inkább csak a vásárlók/fogyasztók és a bekötési igényeket szolgálja.

    • @solyomver
      @solyomver Před 3 lety

      Nyilván nem szükséges. De ha jumpert leveszed és külön egységről hajtod a magas és középtartományt az kettős erősítés.

    • @Robi72.
      @Robi72. Před 3 lety +1

      @@solyomver Csak, hogy a Gedeonnal nem erről beszéltem, hogy konkrétan milyen minőségű előnyei ill. hátrányai vannak ennek a bekötési lehetőségnek. Természetesen ilyen alkalmakkor veszít az áramkör az integritásából de a hangkép, sávszélek és a térélmény is hallhatóan javult tapasztalataim szerint. Próbáld ki. Én annak idején elsőként egy Rotel 1062 integrálttal próbáltam ki.

  • @TubeAtilla
    @TubeAtilla Před 4 lety +1

    Gedeon, szereted a csendet?

  • @balintfarkas3370
    @balintfarkas3370 Před 3 lety

    szia new tudnal be mutant a Vincent sv233

  • @piciManaska
    @piciManaska Před 4 lety

    Szeretném kipróbálni azokat a cuccokat, amikre valaki Vincent cuccot cserél

    • @proffdesign
      @proffdesign Před 4 lety +1

      Ez tipikus Magyar logika de mindenre b+
      :-)

    • @davidtari7491
      @davidtari7491 Před 3 lety

      van, de az sokkal drágább :D

  • @proffdesign
    @proffdesign Před 4 lety +1

    Volt egy Közép iskolai osztálytársam a Szántó Pisti, tök úgy nézett ki mint Te eskü :-)

  • @oldtesla8914
    @oldtesla8914 Před 4 lety +3

    A stílus nem rossz, de alap fogalmakkal azért nem ártana tisztában lenni, vagy legalábbis pontosabban fogalmazni. A loud vagy loudness gombnak semmi köze a dinamikához, sokkal inkább ahhoz hogy az erősítő frekvencia átvitelét az emberi hallásgörbéhez igazítja. A másik dolog ami elhangzott, hogy ez az erősítő több mély hangot tud kihozni a legtöbb hangdobozból. Ez így van az én SV-500 erősítőmnél is, és szerintem ez ennél a családnál alkalmazott csökkentett negatív visszacsatolás és ezáltal kisebb damping factornak köszönhető. Ezáltal egy kicsit jobban elengedi a mélysugárzót és teltebb hangot tudnak produkálni a kisebb dobozok is.

    • @GedeonAudio
      @GedeonAudio  Před 4 lety +1

      Akkor most nézd meg bármely fejlesztő és gyártó személyes definícióját a loudness-ről. Az egy másik gond, hogy a "dinamika tartományt" is 10-ből 9 ember nem érti hogy micsoda vagy keverik mással. Ha pedig a frekvencia tartomány adott részeit alacsonyabb hangerőn *hangosabban" hallod, akkor az netto dinamika tartomány préselés...

    • @oldtesla8914
      @oldtesla8914 Před 4 lety +1

      @@GedeonAudio Engem nem különösebben érdekelnek a gyártók sületlenségei,. A dinamika kompresszor vagy extender egy teljesen más technológia, amit elsősorban a stúdiókban alkalmaznak. Ilyesmit egy kommersz erősítőben nem található és nincs is semmi létjogosultsága ott. Te abban tévedsz, hogy az erősítőben található loudness áramkör nem a bejövő jel szintjének a függvényében változtatja a hangosságot mint a kompresszorok vagy extenderek, hanem a hangerő szabályozó állásának a függvényében, ami óriási különbség ! A loudness tehát NEM változtatja meg a dinamikát, legfeljebb kis mértékben az erősítő képességeinek függvényében, ellentétben az előbb említett áramkörökkel szemben.