Kreditový systém na vysoké škole (VŠE)

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 15. 06. 2024
  • Kreditový systém a jeho záludnosti jsou něco, s čím se potká doslova každý student vysoké školy. V tomto videu se proto podíváme na to co to je, jak funguje a co to pro nás znamená.
    PS já osobně mám zkušenost pouze s VŠE. Jak přesně to chodí na ostatních školách a oborech nevím, a všechno by se to do jednoho videa stejně nevešlo. Ale věřím a doufám, že informace a rady v tomto video budou nápomocny téměř všem 🙂
    📸 Instagram - / terezatichx
    0:00 Intro
    0:31 Co je to kreditový systém?
    0:51 Trocha historie
    01:25 Vlastními slovy...
    02:48 Jak to funguje v praxi?
    03:48 Co to jsou kredity?
    05:13 Bakalářské studium
    06:13 Co to jsou studijní poukázky?
    10:04 Minimální počet kreditů
    13:02 Co když mi poukázky dojdou?
    13:33 Lze poukázky nějak navýšit?
    14:31 Kolik kreditů za semestr?
    15:32 Jakou strategii zvolit?
    16:37 Záleží na známce?
    16:55 Kolik kreditů mám?
    17:23 Outro
    #vysokáškola #kredity #terezatichx
  • Zábava

Komentáře • 10

  • @TerezaTichx
    @TerezaTichx  Před 2 lety

    Co studujete? 🤓

  • @agfd5659
    @agfd5659 Před 2 lety +6

    Tak na ČVUT (konkrétně FEL) to funguje docela jinak. Koncept poukázek vůbec nemáme. Prostě si můžeme zapsat kolik předmětů a kreditů chceme (pokud chceme ale víc jak 40 na semestr, tak musíme speciálně psát na studijní oddělení, aby nám to zapsali navíc). Pak máme ale podmínky, kolik kreditů minimálně musíme získat. Za celé studium klasicky 180. Za první semestr je třeba 15 kreditů, za první rok dohromady alespoň 30. Pak za každý další rok je třeba celkem alespoň 40. Pokud něco z toho nesplníš, tak nekompromisně letíš.

  • @bunnytime1
    @bunnytime1 Před 2 lety

    Popravdě GAP YEAR mi skončil letos, mám vynikající práci(dostal jsem se vysoko) a zjistil jsem, že můj problém proč jsem nešel na VŠ je její vzdálenost, bydlím zrovna daleko od každý univerzity a strašně nerad dojíždím :D. Takže to vypadá, že už v práci zůstanu :D. Původně jsem se hlásil na UPOL kam jsem se i dostal, ale nějak ve mne hrklo, a rozhodl jsem se na poslední chvíli, že nenastoupím. Chtěl jsem na VOŠ jenže nejbližší mi zrušili....... No mám prostě pech :D.
    Jinak skvělá videa :), pomohou člověku se zorientovat :).

  • @GabrielaCarballosova
    @GabrielaCarballosova Před 2 měsíci

    Wau

  • @petul9090
    @petul9090 Před 2 lety +2

    Ahoj, u nás na škole třeba tyhle ty „kreditové poukázky“ vůbec nejsou. Jinak jak jsi povídala to s těmi kredity, tak bych jen poukázala na to, že ne všechny školy mají bakaláře na 3 roky, takže říct, že potřebuješ 180 kreditů je zavádějící. Já měla třeba bakaláře na 4 roky, takže jsem potřebovala 240 kreditů. Jinak já měla předměty přidělený celkem za 30 kreditů a nemohla si nic volit (teda kromě tělocviku :DD).

    • @TerezaTichx
      @TerezaTichx  Před 2 lety +1

      Ahoj, díky za komentář! :) tyjo, zajímavý! Na jaký škole jsi? Samozřejmě nejde v jednom videu obsáhnout úplně vše, proto jsem říkala, že některé školy nebo obory to mají jinak :) ale snad si i tak každý z videa něco málo vezme :)

    • @hanakynclova9913
      @hanakynclova9913 Před 2 lety +2

      @@TerezaTichx Obecně ty kreditové poukázky nejsou obvyklé, osobně vím jen o VŠE. Největší vysoké školy jako ČVUT, UK, MUNI a snad ani ČZU či UPOL tyto "kreditové poukázky" nemají 🙂. Já chodím na ČVUT a člověk si může zapsat předmětů kolik chce (máme pouze podmínku min. počtu kreditů za semestr).

    • @petul9090
      @petul9090 Před 2 lety

      To chápu, jen doplňuji své zkušenosti i pro ostatní :). Já teda chodím na VUT, ale každá fakulta to tam má trošku jinak, ale ty kreditové poukázky na VUT určitě nejsou. Jak psala dole Hanka zkušenost z ČVUT, tak podobný je to i na většině fakult VUT s těmi kredity (že máš splnit pouze minimum kreditů pro postup do dalšího ročníku). Alespoň co já vím :D

  • @Annabellik
    @Annabellik Před rokem +2

    Na VŠE je pouze jeden pokus na všech oborech?