Naučte sa montovať rekuperáciu za menej ako 20 minút

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 6. 07. 2020
  • V jednoduchom 18 minútovom návode na montáž centrálnej rekuperácie sa dozviete potrebné informácie, ako bezchybne zrealizovať rekuperáciu vo vašom dome. Postup od A do Z vám uľahčí vaše rozhodnutie, či sa pustiť do rekuperácie vlastnými silami, alebo sa radšej spoľahnúť na špecialistov v tejto oblasti. Možno po tomto videu zistíte, že viete viac informácií o montáži rekuperácie, ako špecialisti ktorý by vám montáž chceli realizovať :-)
  • Jak na to + styl

Komentáře • 20

  • @marianstrmen3677
    @marianstrmen3677 Před 2 lety

    Dobrý deň, chcel by som sa opýtať akým sposobom sa reguluje prietok v jednotlivých prívodných a odvodných potrubiach.

    • @twg-energeticky-specialista
      @twg-energeticky-specialista  Před 2 lety

      Dobrý deň. Prietok vzduchu sa dá regulovať viacerými spôsobmi.
      Veľmi často používaný je spôsob zaregulovania je na koncových prvkoch (napr. tanierový ventil), je to v princípe jednoduchý spôsob ktorý viete zrealizovať aj bez veľkého merania prietokov vzduchu. Na krátkych trasách výustky privriete a na dlhých ich necháte čo najviac otvorené. Nie je to síce presné nastavenie ale pomôže, aj bez presného merania.
      Ďalší spôsob sú napr. regulačné vložky do distribučných boxov, ktoré navyše môžu slúžiť ako čiastočný tlmič hluku. Nastavenie spravíte podobne ako pri výustkách uvedených vyššie v texte.
      Alebo sa dá regulovať špeciálnym prvkom ktorý vložíte priamo do rozdeľovača, ale to už skôr špecializovaná firma ktorá Vám navyše systém aj odmeria poriadnym anemometrom a nie vrtuľkou s priemerom 2 cm, ako je niekedy badať na rôznych referenčných snímkach montážnych firiem :-)
      príklad tanierového ventilu z nášho webu: rekuperacia.twg.sk/eshop/produkt/dizajnova-vyustka-dn-125-plastova-privod
      príklad regulačnej vložky: rekuperacia.twg.sk/eshop/produkt/regulator-prietoku-vzduchu-penovy-dn-125/
      Samozrejme týchto prvkov je viacero. Každý spôsob má určité výhody a nevýhody. S tým Vám vieme poradiť. V určitých lokalitách Slovenska sa pohybujeme často, tak vieme aj odmerať prietoky vzduchu cez jednotlivé výustky.
      Ale niekde sme len zriedka, takže to neponúkame paušálne.
      V prípade záujmu o viac informácii neváhajte kontaktovať našu infolinku 0911 640 055 kde sa Vám pokúsime odpovedať na Vaše otázky.

    • @marianstrmen3677
      @marianstrmen3677 Před 2 lety

      @@twg-energeticky-specialista ďakujem za odpoveď

  •  Před 2 lety

    Dobry den pan Tvarog,
    1. Spominate ze v interieri nie je treba pouzivat izolovane potrubie. Tu vo videu mate potrubia z exterieru zaizolovanie az po jednotku. Je mozne izolaciu tychto potrbubi ktorych cast je uz v interieri odstranit? Osobne som trochu limitovany priestorom v zmysle kazdy centimeter dobry, avsak pokial to moze mat akykolvek vplyv na kvalitu systemu urcite to neurobim.
    2. Kedy Vam bude fungovat e-shop? Rad by som objednal nejake prvky a to v rezime, vcera bolo neskoro :)
    Dakujem

    • @twg-energeticky-specialista
      @twg-energeticky-specialista  Před 2 lety

      Dobrý deň pán Mikloš.
      Čo sa týka potrubí smerom dnu a von ide cez tieto potrubia studený vzduch.
      Keď nedáte tepelnú izoláciu ochladí sa stena potrubia a následne vlhkosť vo vzduchu v dome bude na studenom potrubí kondenzovať.
      Teda budete mať orosené potrubie.
      Čím studenší vzduch pôjde cez potrubie, tým viac bude kondenzátu na vonkajšom povrchu potrubia. Takže je lepšie tepelnú izoláciu.
      Keď je menej miesta možno pomôže EPE potrubie, má tenšiu tepelnú izoláciu ale izoluje podobne ako klasické flexibilné potrubie rekuperacia.twg.sk/eshop/produkt/2708/tepelne-izolovane-epe-potrubie-dn-160-2-metre/
      Čo sa týka eshopu funkčný ho máme čo sa týka cien, ale ešte stále sa nedá cezeň nakupovať. Ale kľudne zavolajte ku nám do firmy na 0911 640 055, kolegyňa s Vami prejde prvky čo potrebujete, prípadne Vám niečo navrhne a vieme Vám ich dodať.
      Väčšina prvkov je skladom, takže to by malo byť v pohode.

    •  Před 2 lety

      @@twg-energeticky-specialista
      Som vo faze ze som nieco uz musel riesit vzhladom na proges stavby. Kedze byvam od Vas 200 km a nemal som aktualne sluzobku tym smerom, bol som nuteny obratit sa na konkurenciu. Este mi nieco chyba tak sa urcite ozvem.
      Dakujem za info na eshop aj odpoved na moju prvu otazku.
      Majte sa
      M&M'S

    • @twg-energeticky-specialista
      @twg-energeticky-specialista  Před 2 lety

      @ Rado sa stalo :-)

    • @petedea625
      @petedea625 Před rokem

      Ja by som skor navrhol, neucit ludi, ako montovat rekuperaciu, ale aby sa majitelia slovenskych firiem naucili spravat, ako svojpravni ludia.
      Totiz, oslovil som firmu Smartsystems s tym, ze potrebujem namontovat dve lokalne rekuperacne jednotky.
      A kedze sa jedna o zatepleny panelak, spytal som sa firmy, ci mi da zaruku na to, ze popri rekuperacnych jednotkach, nebude pod tepelnu izolaciu zatekat.
      Odpoved bola, ze nie.
      To bol este ten lepsi pripad.
      Oslovil som, aj obchodneho zastupcu firmy Slovaktual, firmu Langas, kvoli vymene okien a pocas preberania podrobnosti tykajucich sa okien a ich vymeny som sa dozvedel, ze sucastou zmluvy je klauzula, ktorou zodpovednost za pripadne skody sposobene zakaznikovi pocas demontaze starych okien a montaze novych, firma uvaluje, na svojich zakaznikov, co povazujem za nehoraznost a hrubu urazku zakaznika a velmi sa cudujem, ze sa najdu taki sprosti ludia, ktori to podpisu.
      Pokial som odbornik, tak za svoju pracu rucim, ale pokial som mantak, tak nerobim nieco, na co nemam a pokial som nesvojpravny a nedokazem niest zodpovednost, za svoje konanie a za svoju pracu, tak sa necham zatvorit do blazinca.
      Alebo skuste ist s takouto filozofiou podnikat do ineho statu, napr. do Rakuska, ktore je blizko a skuste tam ludom povedat, ze za svoju pracu nerucite, alebo nebodaj, ze zodpovednost za pripadne skody sposobene zakaznikom, uvalite na nich, tak s Vami urady zatocia tak, ze sa Vam z toho budu oci prekrucat a velmi rychlo pridete o zivnostenske listy, lebo nieco take, si firmy mozu dovolit, len na Slovensku.
      Takze chlapci, radsej serte na to, pokial nedokazete za svoju pracu rucit a niest za nu zodpovednost a chodte kopat kanaly.
      Odbornik sa totiz nepozna podla toho, ako vie o niecom dristat, ale podla toho, ci za svoju pracu dokaze rucit a niest za nu zodpovednost.

    •  Před rokem +1

      @@petedea625Vas komentar nema absolutne zmysel. Mal by zmysel keby bol uverejneni pod videamy firiem ktore spominate.
      Ja som za toto video vdacny pretoze som si rekupraciu robil sam a som si aj sam zodpovedny za chyby ktory s tym vzniknu.
      Vam by som poradil menej nenavisti a trosku viac objektivnosti. Ak Vam niekto neda co chcete tak hladajte kym nedostanete co hladate a nie sa tu vyplakavat vo videach ktore nemaju ziadny suvis s Vasimi pocitmy..

  • @romanb6810
    @romanb6810 Před 3 lety +1

    energeticky špeciališto, zapomněl jsi zamacknout pojistky proti vytrzeni hadice z rozdelovače

    • @twg-energeticky-specialista
      @twg-energeticky-specialista  Před 3 lety

      No tie sme neohybali schvalne :-), bola to ukazka a ak by sme zistili ze hadicu chceme dat do ineho otvoru tazko by sa to potom menilo. Ale co sme skusali inde, ked sa da tesnenie a aj sa spoj oblepi paskou tak tam asi nie je ziadna sanca aby sa potrubie nejako samo vytiahlo. Tie poistky maju asi zmysel hlavne vtedy ked sa nepouziva paska na prelepenie spojov.

    • @MrRadgo
      @MrRadgo Před 2 lety

      @@twg-energeticky-specialista ma ta paska zmysel? to gumene tesnenie tesni dobre

    • @twg-energeticky-specialista
      @twg-energeticky-specialista  Před 2 lety

      @@MrRadgo Dobry den, paska ma zmysel, ale v podstate sa da aj bez nej. Povedal by som, ze ked je tesnenie, je paska viac menej pre istotu. Ked je spoj zapaskovany tak sa nema sancu vytiahnut ani pri manipulacii s potrubim, co by cisto len pri tesneni mohlo nastat.