Inżynierowie Przyszłości
Inżynierowie Przyszłości
  • 6
  • 459
Inżynierowie przyszłości - inspiracje e03
Mamy przyjemność przedstawić Wam Jana, ucznia III LO w Gdyni, którego pasja przenosi nas w niezwykły świat rejonów podbiegunowych.
Jan od zawsze fascynował się przyrodą i technologią. Zamiast jednak ograniczać się do książek i filmów dokumentalnych, postanowił zrobić krok dalej i zająć się badaniami tych niezwykłych miejsc w sposób zupełnie nowatorski. Podczas uczestnictwa w naszym programie, Jan miał okazję pracować nad projektem, który połączył jego zamiłowanie do technologii z pasją do nauki. Razem z zespołem zaprojektował i zbudował drona, który potrafi dokonywać precyzyjnych pomiarów grubości pokrywy lodowej na obszarach podbiegunowych.
To, co zaczęło się jako ambitny projekt, szybko przekształciło się w zaawansowane badania, które mogą mieć realny wpływ na naszą wiedzę o zmianach klimatycznych. Dzięki wsparciu mentorów oraz dostępowi do nowoczesnych technologii, Jan stworzył drona, który nie tylko jest w stanie przetrwać ekstremalne warunki, ale także dostarcza niezwykle cennych danych naukowych. W dzisiejszym odcinku Jan opowie Wam o swojej fascynującej drodze - od pomysłu na projekt po jego realizację, a także o wyzwaniach, które musiał pokonać, aby osiągnąć sukces.
Zastanawiacie się, jak udział w naszym programie może wpłynąć na Waszą przyszłość? Jakie możliwości stoją przed Wami otworem, jeśli tylko zdecydujecie się podążać za swoimi pasjami? Historia Jana pokazuje, że dzięki naszemu programowi możecie realizować nawet najbardziej ambitne projekty, które nie tylko rozwijają Wasze umiejętności, ale także mogą zmienić sposób, w jaki postrzegamy świat.
Obejrzyjcie dzisiejszy odcinek i przekonajcie się sami, jak wielkie rzeczy możecie osiągnąć, dołączając do naszego programu. Być może to właśnie Jan zainspiruje Was do podjęcia własnych, niezwykłych wyzwań. Dołączcie do nas i odkryjcie, co możecie osiągnąć!
zhlédnutí: 0

Video

Inżynierowie przyszłości - inspiracje e02
Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Wam Karola, ucznia II LO w Sopocie. Jego pasja przenosi nas dosłownie w przestworza, a może i jeszcze dalej! Karol od pewnego czasu lat marzył o podbijaniu nieba. Fascynacja lotnictwem zainspirowała go do poszukiwania nowych wyzwań, a nasz program stał się idealnym miejscem, aby te marzenia przekuć w rzeczywistość. W trakcie programu Karol miał okazję pracow...
Inżynierowie przyszłości - inspiracje
zhlédnutí 16Před 12 hodinami
Zastanawiacie się nad dołączeniem do naszego programu i chcielibyście poznać go bliżej? Mamy dla Was doskonałą okazję! We wrześniu przygotowaliśmy serię inspirujących filmów🎥, których bohaterami są uczestnicy 1. edycji naszego programu. Będzie to wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, jakie możliwości otwiera przed Wami nasz program, a także jak wyglądała droga, którą przeszli nasi ubiegłoroczni...
I Konferencja Naukowa Szkół Ponadpodstawowych | Inżynierowie Przyszłości
zhlédnutí 18Před 2 měsíci
4 czerwca 2024 roku na terenie Muzeum Gazowni Warszawskiej odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Szkół Ponadpodstawowych - Laureatów Programu „Inżynierowie Przyszłości” organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Wydarzenie to było nie tylko okazją do prezentacji osiągnięć naszych młodych badaczy, lecz także świętem pasji, kreatywności i innowacji. Ka...
Inżynierowie przyszłości - ogólnopolski program oświatowy dla szkół ponadpodstawowych
zhlédnutí 71Před 3 měsíci
Masz pomysł na projekt badawczy? Chcesz zweryfikować swoją hipotezę naukową? A może chcesz skonstruować coś, co ma szansę zrewolucjonizować obecnie dostępną technologię? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi "tak" to jest to program właśnie dla Ciebie!
Inżynierowie przyszłości - program Fundacji PGNiG dla szkol ponadpodstawowych
zhlédnutí 358Před 10 měsíci
1 edycja programu „Inżynierowie przyszłości” wystartowała! Lubicie eksperymentować? Uważacie, że nauka przez działanie przynosi najlepsze rezultaty? Macie pomysł na projekt, który chcielibyście zrealizować? Stwórzcie zespół: nauczyciel-uczeń i zgłoście Waszą koncepcję do programu Fundacji PGNiG im. I. Łukasiewicza „Inżynierowie przyszłości”. Wasz pomysł może dotyczyć: fizyki, chemii, biologii, ...