Zdravé finance Jiřího Havlase
Zdravé finance Jiřího Havlase
  • 10
  • 2 969 887
Co hýbalo finančním trhem v březnu 2024?
Stručný sumář toho nejdůležitějšího co se v minulém měsíci událo. Zaměřuji se na události s přímým dopadem na každého z nás.
- inflace se usadila na hodnotě cílené ČNB
- akcie opět rostly
- úrokové sazby hypoték stagnují i přes snížení základní sazby ČNB
tabulka stavu trhu : tinyurl.com/brezen24
zhlédnutí: 780

Video

Co hýbalo finančním trhem v únoru 2024?
zhlédnutí 65Před měsícem
Stručný sumář toho nejdůležitějšího co se v minulém měsíci/roce událo. Zaměřuji se na události s přímým dopadem na každého z nás. - inflace klesá - pokles úrokových sazeb - pokles kurzu české koruny vůči euru a dolaru - akcie rostly - přijde krize? tabulka stavu trhu: tinyurl.com/ms9yatuz tabulka úrokových sazeb: tinyurl.com/2z666v5v
Investiční motivace?
zhlédnutí 1,3KPřed 2 měsíci
Proč by člověk vlastně měl investovat? Ukážeme si to na jednoduchém příkladu Lojzy Vomáčky :) www.jirihavlas.cz
Jak bohatí lidé pracují s dluhem?
zhlédnutí 77Před 2 měsíci
Jednoduché vysvětlení základního principu práce nemovitostí a dluhem.
Co hýbalo finančním trhem v lednu 2024?
zhlédnutí 50Před 3 měsíci
Stručný sumář toho nejdůležitějšího co se v minulém měsíci/roce událo. Zaměřuji se na události s přímým dopadem na každého z nás. - stav cen ropy - anomálie na akciovém trhu - vývoj inflace - změna úrokových sazeb - DIP tabulka stavu trhu: tinyurl.com/su6hwcwv tabulka úrokových sazeb: tinyurl.com/4wu3n5uc
Jak připravit peníze dětem?
zhlédnutí 37Před 3 měsíci
Stručný tip jak postupovat při přípravě peněz určených k odstartování samostatného života vašich dětí!
Co hýbalo finančním trhem v roce 2023?
zhlédnutí 24Před 3 měsíci
Stručný sumář toho nejduležitějšího co se v minulém měsíci/roce událo. Zaměřuji se na události s přímým dopadem na každého z nás. Tentokrát se jedná spíše o ohlédnutí za minulým rokem a navíc jsem přidal i nějaké tipy pro úspěšné investování.
Co hýbalo finančním trhem v listopadu 2023?
zhlédnutí 18Před 3 měsíci
Stručný sumář toho nejduležitějšího co se v minulém měsíci událo. Zaměřuji se na události s přímým dopadem na každého z nás.
Včelí medvídci písničky
zhlédnutí 3MPřed 5 lety
Všechny písničky z oblíbené pohádky :)

Komentáře

  • @zasuvkazasuvkovic498

    *Inflace 2%? **0:20** A my si doma pořád říkáme, proč se zdražuje. Vajíčka z 29,9 na 33,9, polský máslo z 29,9 na 34,9 a mlíko taky poskočilo. Chleba, potažmo pečivo to samé i přesto, že se sem lifruje levné obilí z Ukrajiny. A hádej kdy se dražilo. No přesně v únoru, kdy se začalo reálně promítat snížení DPH z 15 na 12%. Jak to říkali komouši? Poručíme větru dešti?* 🤣 *Tak tady říkají: Fiala nelže, tečka.* czcams.com/video/h9YYhiUbi_o/video.html Co je tohle? czcams.com/video/zNPl8gWdwP0/video.html To máš pro děcka? 😀 Upozornění: Vše co jsem kdy napsal, řekl, zveřejnil, řeknu, napíši či zveřejním jsou neověřené fabulace, drby, povídání jedné paní, případně uměleckým dílem, jehož obsah je nepravdivý. Podobnost s věcmi, událostni a skutky existujícími jest čistě náhodná. Nikdo by to neměl číst ani poslouchat a veškeré vzniklé škody a újmy, včetně škod a újem budoucích na sebe bezvýhradně přejímá čitatel či posluchač poslechem a přečtením. Vyjma toho co se napíše na Seznamu, Novinkách, iDnes..., odvysílá v ČT a napíše ČTK, protože se vždy a bez vyjímek jedná o ze dvou nezávislých zdrojů ověřenou pravdu.

  • @ivonekvapil9260
    @ivonekvapil9260 Před 9 dny

    Hele pořád zapomináš na válku Rusko Izrael bacha

    • @JiriHavlasEFA
      @JiriHavlasEFA Před 3 dny

      Pravda. Důvod je ten, že obecně konflikty pro finanční trh nebývají tak katastrofický problém jak lidé očekávají. Například za dobu druhé světové války celosvětové akciové trhy posilovaly v průměru cca 10% pa nad inflací. Investiční alternativou tenkrát byly válečné dluhopisy, které měly výnos cca 1,5 - 3% pa. Tyto dluhopisy byly v UK a USA masivně marketované státní propagandou, protože logicky vlády potřebovaly prachy na financování bojů proti státům Osy. Samozřejmě některé konflikty finančně tak "dobře" nedopadly. Například během 11 let americké účasti ve válce ve Vietnamu celosvětové trhy propadaly v průměru o 1,4% každý rok po odečtení inflace. Za tu dobu se ale příliš nedařilo ničemu vzhledem k tomu jak vysoká byla v tom období inflace. Když bych hledal nějakou jednoduchou poučku, tak se dá říct, že záleží kdo v tom konfliktu vyhraje. Na druhou stranu, když už ta "správná" (správná myslím z pohledu finančních trhů) strana konflikt prohraje, tak dopad není tak katastrofický. Ještě jednou musím upozornit na to, že výše uvedené popisuju výhradně z pohledu čísel a dopadů na peněženky investorů. Za žádných okolností bych si nedovolil snižovat utrpení, které všechny konflikty způsobují zúčastněným lidem, především civilistům uzamčeným ve válečné zóně.